واحدهای تـولیـدی

بدنه برنجی شیرآلات بهداشتی، به دو روش ریخته گری و ماشین کاری شمش، تولید می گردند. برنج ترکیبی از فلزات مختلف است که مهمترین آنها، مس با مقدار حدود 62 درصد و روی در حدود 33 درصد می باشد و البته لزوما بر اساس استاندارد ایران، مقدار فلز سرب در این ترکیب، می بایست کمتر از 2.5 درصد باشد. در روش ماشین کاری که متعاقبا توضیحات آن ذکر می گردد، تنه شیرآلات، مستقیما از شمش برنج تولید می گردند و به همین دلیل، محدودیت تنوع طرح، در این روش نسبت به روش ریخته گری، بیشتراست. ریخته گری شامل سه روش زیر می باشد: الف : ریخته گری با قالب های ماسه ای ب : ریخته گری با قالب های دایکست ج : ریخته گری با قالب های ریژه

مقصود از ماشین‌ کاری، انجام فرآیندهای تراش، سوراخ کاری، ایجاد رزوه، حدیده و قلاویز کاری، شیار زنی و بسیاری مراحل دیگر بر روی قطعات ریخته گری یا فورج شده و نیز شمش های برنجی به روش براده برداری با کمک دستگاه تراش و برش و ابزارهای مربوطه است. در واحد ماشین کاری ابرش، تلاش گردیده که از آخرین فن آورى های این صنعت در جهان استفاده گردد و به همین منظور، عمدتا ماشین های تراش ترانسفر با قابلیت انجام چندین فرآیند بصورت همزمان، به خدمت گرفته شده تا سرعت و دقت در تولید قطعات، به حداکثر ممکن برسد. تعداد و نوع ماشین آلات ترانسفر به کار رفته در واحد ماشین کاری ابرش و ابزارهاى مخصوص نصب شده بر روى آ نها در نوع خود، منحصر به فرد بوده و قابلیت بسیار مهم تنوع در تولید را، به خوبى ایجاد نموده است. این ماشین آلات بسته به نوع قطعه و تعداد عملیاتی که لازم است روى آن انجام شود، چندین یونیت دارند که هر یونیت براى انجام عملیاتی خاص به کار مى رود. همچنین این ماشین آلات، مجهز به سیستم خنک کارى، تخلیه براده، سیستم کنترل PLC و سیستم روان کاری اتوماتیک مى باشند.

منظور از پرداخت کاری، جلا دادن سطح و از بین بردن خطوط و خلل و فرج احتمالی ایجاد شده روی آن و از این طریق، آماده کردن قطعات جهت انجام فرآیند آب کاری، رنگ کاری، دکوراتیو یا پوشش دهی در خلا است و در حقیقت پرداخت کاری، بخش هنرهای دستی در تولید شیرآلات می باشد. بدین مفهوم که در عین به کار گیری دستگاه ها، با آخرین تکنولوژی، این هنر دستان توانمند همکاران مجموعه ابرش در این واحد است که انحناها و زیبائی های سطوح خارجی شیرآلات را از ظاهر سخت آنان بیرون می کشد. پرداخت کاری، شامل دو مرحله سنباده زنی و پولیش می باشد. در مرحله سنباده زنی، سطوح قطعات ریخته گری یا ماشین کاری شده، توسط سنباده های نواری چرخان، در دستگاه های پرداخت مخصوص، ساییده می شوند تا پلیسه ها و ناهمواری های سطح کار، صاف و یکدست شوند. سپس در قسمت پولیش، با استفاده از گیلانس هایی که از پارچه های کتان و پشمی ساخته می شوند و همراهی واکس های پولیش، سطح کار، براق و صیقلی می شود.

فرایند کلی پوشش دهی به روش آب کاری در ابرش، شامل سه بخش آماده سازی قطعات، آب کاری نیکل و آب کاری کروم می باشد. فرایند پوشش دهی به این شیوه، علاوه بر اثر مستقیم بر ظاهر نهایی محصول، منجر به افزایش طول عمر قطعه نیز می گردد. به کار گیری وان های مخصوص و دستگاه های مجهز شستشو و آب کاری، وجود خطای انسانی در این فرایند پیچیده و حساس را، به حداقل می رساند. همچنین کنترل دقیق و پیوسته فرایند پوشش دهی به صورت تمام مکانیزه، علاوه بر بهینه سازی غلظت الکترولیت و جریان های اعمالی به محصولات مختلف، آب کاری منظم و یکپارچه کلیه سطوح پیچیده ترین قطعات برنجی را، تضمین می نماید.

شرکت ابرش به منظور پاسخگویی به سلایق مشتریان محترم و جلب رضایت ایشان، همواره به دنبال نوآوری و پیاده سازی جدیدترین روشهای تولید می باشد. از این رو در این واحد تخصصی، با بهره گیری از یکی از روش های پوشش دهی در خلا، که به روش PVD موسوم است، با استفاده از دستگاه های پیشرفته و تخصصی و نیز استفاده از فلزات و گازهای مختلف در شرایط کنترل شده، پوشش هائی با رنگ های متنوع و بسیار زیبا و خاص، بر روی محصولات تولیدی، ایجاد می گردد. PVD، یکی از روشهای پوشش دهی است که طیف وسیعی از علوم مهندسی در آن دخیل می باشند. در این روش، لایه نازکی (بین یک تا پنج میکرون) از فلز با استفاده از روش تبخیر و رسوب دهی، بر روی سطح مورد نظر، نشانده می شود.

در واحد رنگ آمیزی ابرش، قطعات مد نظر جهت رنگ آمیزی، پس از تحویل از واحد آب کاری، به روش رنگ آمیزی الکترو استاتیک پودری با انواع پوشش های پودری بر پایه رزین پلی استر، رنگ آمیزی می گردند. این نوع رنگ ها، علاوه بر زیبایی ظاهری، خاصیت مقاومت در برابر شرایط متغیر جوی را نیز دارند. از این رنگ ها عمدتا در رنگ آمیزی خودرو ها و وسایل خانگی زینتی، استفاده می شود. در این واحد، قطعات با بهترین روش در کابین های پاشش ایزوله، رنگ آمیزی و به کوره مخصوص پخت رنگ، منتقل و در دما و زمان تحت کنترل، پخت می گردند. قطعات رنگ آمیزی شده با بهترین کیفیت ظاهری، ضخامت پوشش یکنواخت و دارا بودن انعکاس بالای نور که بر اساس قوانین نمونه برداری، تحت آزمایش های تخصصی رنگ قرار گرفته و تائیدیه اخذ نموده اند، به عنوان محصول، از این واحد خارج گردیده و سایر موارد احتمالی که به هر دلیلی آزمون های مربوطه را با موفقیت پشت سر نگذاشته باشند، جهت بازکاری، به واحد آب برداری مستقر در واحد آب کاری، عودت می گردند تا مجددا پس از رنگ برداری و آب برداری، مراحل آب کاری و رنگ آمیزی را بگذرانند.

در این واحد، طرح های متنوع بر اساس سلیقه و اعلام مشتریان محترم، با استفاده از علم هنرهای تجسمی و با بهره گیری از دستان توانمند منابع ارزشمند انسانی ابرش، بر روی محصولات، ایجاد می گردد. با توجه به طرح های مختلف و متنوع حاصل از این روش که همگی مختص ابرش بوده و به نام این شرکت ثبت گردیده و امکان کپی برداری توسط سایر برندهای موجود در بازار عرضه را ندارند، محدودیت طرح و رنگ در تولید شیرآلات، از میان برداشته شده و موجب می گردد، مشتریان محترم با رعایت حداقل تعداد سفارش، با آسودگی خاطر از عدم تکرار پذیری محصول انتخابی در سایر برندها، بتوانند، طرح های مد نظر خود را، سفارش گذاری نمایند. از جمله مزایای این واحد، ایمنی بالا، عدم انتشار آلاینده، عدم هدر رفت رنگ و مواد شیمیایی است که همگی به مفهوم مطابق بودن فعالیت های این واحد، با قوانین زیست محیطی می باشد.

واحدهای ستـادی

امروزه، فناوری اطلاعات و ارتباطات، جزء لاینفک هر نوع فعالیت اقتصادی صحیح، بالاخص تولید استاندارد و با کیفیت است. با تلاش شبانه روزی همکاران واحد فن آوری اطلاعات و ارتباطات ابرش، زیرساخت فنی لازم از این منظر برای بهینه سازی کلیه فعالیت های تولیدی، توزیعی و خدماتی مهیا گردیده است و در این واحد، افراد تلاش می نمایند تا با به کار گیری و بروز رسانی دایمی نرم افزار ها و سایر تکنولوژی های روز دنیا، سازمان را در رسیدن به اهداف کیفی و کمی خود یاری نمایند.

در واحد طراحی و مهندسی شرکت ابرش، کلیه محصولات مد نظر جهت تولید، بصورت تئوری مورد بررسی کامل قرار گرفته و پس از حصول اطمینان از طرح نهایی، در صورت نیاز،نمونه سازی شده و مجدد مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و پس از گذراندن کلیه تست ها و رفع مشکلات و ابهامات احتمالی، مجوز ساخت انبوه برای آنان صادر می گردد. خوشبختانه با حضور مهندسین بسیار خلاق و توانمند، این واحد در ابرش از پویایی بسیار ویژه ای برخوردار بوده و دائما در حال طراحی محصولات جدید و منحصر به فرداست و از این رو در راستای حفظ انحصار این طراحی ها، قبل از عرضه این گونه محصولات به بازار مصرف، طراحی آنان در بخش مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد، به نام شرکت فورج فلزات رنگین پارسیان (ابرش)، ثبت می گردد. تعداد بسیار زیاد طرح های صنعتی ثبت شده به نام این شرکت، خود گواه خوبی بر این ادعاست.

مسئولیت تحقیق و شناسایی محصولات مورد نظر مصرف کنندگان محترم و در صورت نیاز، ایجاد فرهنگ مصرف برای محصولات بدون مشابه و در نتیجه توسعه بازارهای هدف در هر شرکت، به عهده واحد تحقیق و توسعه می باشد. این واحد در ابرش متشکل از افراد خبره ای از واحدهای مهندسی، تولید، فروش و مالی می باشد تا همراستا با شناسایی بازار، امکان سنجی تولید و نیز پیاده سازی آن به اقتصادی ترین روش ممکن جهت کنترل قیمت تمام شده، سریعا بررسی گردد. در صورت الزامی شدن تولید محصول جدید یا تغییر در محصولات قبلی، این واحد پیشنهادات خود را در این خصوص، به واحد طراحی و مهندسی ارائه می دهد.

با توجه به طیف وسیع محصولات تولیدی، واحد قالب سازی و ابزارسازی ابرش، مسئولیت طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز جهت تولید هر محصول را دارد. این تجهیزات عبارتند از قالب، فیکسچر، ابزار آلات و سایر اقلام مورد نیاز که در فرآیند تولید محصولات ابرش و در خطوط مختلف تولیدی این شرکت، مورد مصرف دارند. با توجه به ماهیت اصلی این واحد، هماهنگی پیوسته‌ی آن با واحدهای تولیدی، از اهمیت بسزایی برخوردار است که این موضوع از ویژگی‌های منحصر بفرد این واحد در مجموعه ابرش محسوب می‌شود. در این واحد، مجموعه نرم‌افزارهای مختلف مهندسی به خدمت گرفته شده است و با بهره گیری از دانش فنی و تجهیزات پیشرفته موجود از قبیل ماشین آلات فرز و تراش cnc، ماشین آلات تراش و فرز اونیورسال و ماشین آلات اسپارک، مقوله طراحی و ساخت، با کیفیتی بی نظیر و مهندسی شده، انجام می پذیرد.

یکی از اثر بخش ترین واحدها در افزایش راندمان تولید و ارتقاء کیفی محصولات در ابرش، واحد نگهداری و تعمیر (نت) می باشد که با اقدامات پیشگیرانه و بازرسی ها و تعمیرات دوره ای و کنترل کارکرد صحیح دستگاه ها، ابزار آلات و کلیه ملزومات مکانیکی و الکترونیکی تولید، از توقف تولید و کاهش راندمان در اثر آن، جلوگیری نموده و نیز موجبات ارتقاء کیفی محصولات را، از طریق کارکرد صحیح ماشین آلات، فراهم می نماید.

واحد کنترل کیفیت در ابرش، مسئولیت کنترل دایمی کیفیت و بهبود مستمر در کلیه واحد های تولیدی را بر عهده دارد و به زعم مدیران و دست اندرکاران سازمان های استاندارد و کیفیت استان، این واحد توانسته است با بهره گیری از افراد بسیار مجرب و تجهیزات و ابزارهای دقیق (که دقت عملکرد آنان مرتبا در زمان های مشخص شده توسط سازمان استاندارد، در حال کالیبراسیون است)، مسئولیت خطیر کنترل و ارتقای کیفیت را به خوبی به سرانجام رساند. لوح های افتخار کیفی متعدد اکتسابی، گواه خوبی بر این مدعاست. از جمله دیگر وظایف بسیار حیاتی این واحد، صدور مجوز ورود مواد اولیه می باشد که به این منظور، می بایست کنترل های دقیق و شدیدی بر مواد اولیه خریداری شده انجام پذیرد و صرفا مواد اولیه ای مجوز ورود را اخذ می نمایند که قادر به گذراندن موفق کلیه آزمون های واحد کنترل کیفیت باشند. در این راستا جهت انجام آزمون های مذکور، آزمایشگاه های متعدد و بسیار مجهزی در نقاط مختلف کارخانه ابرش، ایجاد گردیده است تا حسب نوع مواد اولیه و آزمون های مربوطه، در یک یا چند آزمایشگاه درون یا برون خط تولید، آزمون های مورد نیاز بر روی مواد اولیه انجام پذیرد.

وجود واحد تضمین کیفیت در ابرش، از جمله تفاوت های ارزشمند این شرکت در مقایسه با بسیاری از شرکت های دیگر است. مسئولیت این واحد، همانگونه که از نامش پیداست، انجام مجموعه اقدامات پیش گیرانه و مدیریتی است که موجب اعتماد سازی از بهبود مستمر کیفیت در همه زمینه ها می گردد. این واحد با پیاده سازی الزامات استانداردهای داخلی و بین المللی در سازمان، موجبات کارکرد صحیح و مدون شده واحدهای مختلف با هماهنگی هرچه تمام تر با یکدیگر را فراهم می نماید و اصطلاحا از جزیره ای شدن سازمان و یا اقدامات موازی بی اثر و نیز ایجاد بروکراسی اداری اضافی، جلوگیری می نماید.

کلیه امور مربوط به زمان بندی تولید و برنامه ریزی نحوه و چگونگی تولید محصولات در ابرش،توسط واحد صنایع انجام می شود و در حقیقت این واحد یکی از ارکان اصلی سازمان می باشد که علاوه بر مطالب یاد شده، مسئولیت زمان سنجی تولیدات، که مبنا و اساس محاسبات بسیار پیچیده قیمت تمام شده صنعتی محصولات است، را نیز بر عهده دارد. این واحد در بخش برنامه ریزی تولید، با اخذ فایل های بودجه تعدادی تولید از بازرگانی فروش،نسبت به استخراج کلیه اطلاعات و داده های مورد نیاز جهت تامین مواد اولیه مربوطه،نحوه و زمان تولید قطعات واسط، برنامه زمان بندی تولید قطعات در واحدهای مختلف ودر نهایت تعیین زمان مونتاژ نهائی هر محصول و بسیاری از موارد دیگر اقدام نموده و در حقیقت سازماندهی موضوع تولید از نیاز سنجی خرید تا اتمام تولید و ارسال به انبارهای محصول، بر عهده این واحد است. انبار های مختلف از جمله انبارهای مواد اولیه، انبارهای مواد مصرفی، انبارهای دارائی ثابت، انبارهای قطعات یدکی، انبار های محصول، انبارهای میانی و سایر انبارها که نقش بسزائی در پشتیبانی تولید ایفا نموده و از جمله تاثیر گذارترین واحدهای پشتیبانی در کیفیت و کمیت تولید می باشند نیز، زیر نظر واحد صنایع است.

این واحد، مسئولیت تامین کلیه پیش نیازهای تولید در ابرش را بر عهده دارد. پر واضح است در صورت ضعف در عملکرد این واحد، نتیجه آن بسرعت و با وسعت بسیار بیشتر، در واحد تولید و نهایتا محصول تولیدی متبلور خواهد بود. لذا از این منظر، مسئولیت خطیر واحد تدارکات و لزوم عملکرد صحیح، سریع و دقیق آن بر هیچ کس پوشیده نیست. تامین به موقع مواد اولیه با بالاترین حد کیفی مدنظر تولید، حمل صحیح و مناسب اقلام، کنترل و کاهش قیمت تمام شده مواد اولیه و حد واسط تولید مورد خرید، نظارت دایمی بر عملکرد پیمانکاران فرعی احتمالی، عقد قراردادهای داخلی و بین المللی جهت تامین مواد اولیه و غیره که در آنها، منافع شرکت کاملا رعایت گردد و بسیاری از موارد دیگر، از جمله فعالیت های واحد بازرگانی خرید می باشد. این واحد در ابرش، با بهره گیری از توان بالا و هوش سرشار منابع انسانی جوان، مقتدر و بسیار متعهد، توانسته است تا این لحظه، در سرافرازی کیفی و کمی تولیدات، نقش بسیار قابل توجهی را ایفا نماید.

مثالی ساده می تواند قدرت تاثیر واحد بازرگانی فروش ابرش را به خوبی نمایان سازد. تصور نمائید قطاری با چندین واگن قصد دارد مسیری را طی نماید. آیا این قطار قادر است بدون داشتن لوکومتیو (پیشرانه) شروع به حرکت نماید؟ قطعا جواب منفی است. حال آن که واگن ها دارای پیشرفته ترین سیستم ها بوده و قطار جزء برترین مدل ها باشد. یقینا واحد بازرگانی فروش در همه سازمان ها در حکم لوکومتیو یا پیشرانه عمل می نماید و کلیه اقدامات تولیدی و نوع محصولات در سبد کالایی یک سازمان و نوع مشتریان ایشان و بسیاری از موارد دیگر، بطور مستقیم به نوع عملکرد واحد بازرگانی آن سازمان، وابسته است. این توضیح جایگاه بسیار ویژه واحد بازرگانی فروش را بیشتر مشخص می نماید و لازم به ذکر است که واحد مذکور در ابرش، شامل بازرگانی فروش داخلی و خارجی می باشد که هر دو بخش توسط معاونت پر توان و با تجربه و بسیار با انگیزه بازرگانی هدایت می گردد و با عنایت به وجود افراد پر تلاش در هر دو بخش، ابرش توانسته است علاوه بر پوشش بازارهای داخلی، به میزان قابل توجهی صادرات دست یابد که با عنایت به سیاست گذاری مدیران مجموعه، هم اکنون شرکت ابرش با محوریت صادرات، به فعالیت های تولیدی خود ادامه می دهد و در تلاش است بزودی علاوه بر کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس و منطقه خاور میانه، حضور بسیار پر رنگی را در کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین، تجربه نماید.

واحد اداری و منابع انسانی در سازمان های بزرگ، نقش بسیار ویژه ای ایفا می نماید و در حقیقت پیشرفت و ارتقاء سازمان، در گرو انتخاب و جذب صحیح سرمایه های ارزشمند انسانی، توسط این واحد است که خوشبختانه عملکرد واحد مذکور در شرکت ابرش همواره بالاترین امتیازات ارزیابی را، اخذ نموده است. از طرفی واحد اداری ابرش، در بخش حفاظت و حراست از اموال و سرمایه های سازمان، از طریق زیرمجموعه های فعال خود که واحد انتظامات و واحد نگهبانی می باشند، ایفای نقش می نماید و از این رو، اطمینان خاطر ارزشمندی را برای مدیران ارشد و سایر همکاران در سازمان، ایجاد می نماید تا بدون دغدغه از وجود خطرات احتمالی، با آرامش کامل، به کار خود مشغول بوده و بر پیشرفت سازمان، تمرکز نمایند

بی شک عملکرد صحیح واحد مالی بیشترین تاثیر را در بقاء سازمان ها در ایران دارد. واحد مالی ابرش با بهره مندی از توان بالا و صداقت کم نظیر همکاران مستقر در این واحد و با مدیریت صحیح مدیر مالی سازمان و نیز بهره گیری از شرکت های حسابرسی گرید الف که مورد تائید سازمان محترم امور اقتصادی و دارائی می باشند، توانسته است بخوبی سازمان را در مسیر صحیح تولید هدایت نموده و با تلاش شبانه روزی جهت تامین مالی به موقع و کافی که یکی از پیچیده ترین و سخت ترین مسایل و معضلات واحدهای تولیدی است، سازمان را در رسیدن به اهداف عالی خود که همان اشتغال پایدار و کیفیت مداری است، یاری نماید. از دیگر مسئولیت های خطیر این واحد، بودجه بندی مالی است که دارای حساسیت های بسیار زیاد است و تمهیدات بسیار خاصی را طلب می نماید و پیاده سازی آن در تمام پیکره سازمان و پایش دایمی و برطرف نمودن مغایرت های آن، نیازمند مدیریتی بسیار قوی و منظم است.

با عنایت به سبک تولید و کنترل کیفیت در ابرش که به مفهوم واقعی از خروج محصول معیوب از خطوط تولیدی تا حد بسیار بالائی جلوگیری می نماید، نیاز به وجود واحد خدمات پس از فروش با ابعاد گسترده، از میان برداشته شده است. اما به جهت پشتیبانی احتمالی و اطمینان خاطر مصرف کنندگان محترم از وجود تیمی که بتواند در مواقع ایجاد اشکال در محصولات ابرش به هر دلیلی که باشد اعم از اشکال در نحوه استفاده، اشکال نصب و …، ایفای نقش نموده و مشکل را برطرف سازد، واحد خدمات پس از فروش ابرش از همان ابتدا راه اندازی شده و البته گزارشات مختلف دریافتی از نحوه و میزان اقدامات این واحد به خوبی بیانگر عدم وجود نقایص عمده در محصولات ابرش می باشد و نیز رضایت حاصله از نحوه برخورد و اقدامات اصلاحی یا تعویضی همکاران این واحد، نشان می دهد افراد بسیار خبره و با مشخصات اخلاقی ویژه و مثبتی برای این واحد انتخاب گردیده اند تا معدود موارد و معایب احتمالی نیز، با بهترین شکل ممکن، رفع و رجوع گردد.