حمام نقش حیاتی در بهبود خلق‌وخو

امروز صبح وقتی از خواب بیدار شدید اولین کاری که انجام دادید چه بود؟ اگر بخواهیم واقع گرایانه فکر کنیم مطمئن هستیم که تلفن خود را چک کرده اید. در عصر امروز، زندگی ما با تکنولوژی و ارتباطات مجازی عجین شده است و اکثر مواقع، وقت گذراندن با خود و آن لحظات خاص تنهایی را فراموش می‌کنیم. چیزی که اکثر مردم متوجه نمی‌شوند این است که ما در ابتدای روز، ساعت‌هایی داریم که مخصوص خودمان است و می‌توانیم از آن به بهترین نحو استفاده کنیم. حمام، منطقه‌ای است که  در ابتدای روز کمک بسیار زیادی به شمامی‌کند تا کمی بیشتر به خود رسیدگی کنید. گفتنی است که حمام سر صبح از لحاظ روان‌شناسی باعث تقویت خلق‌وخوی و رفتار شما می‌شود.

 

یک حمام تمیز و مرتب با دکور عالی می‌تواند حال شما را خوب کند و روحیه شما را بهبود بخشد.

رعایت بهداشت و رسیدگی به بدن خود در تایم صبح باعث می‌شود در طول روز احساس خوبی داشته باشید و انرژی‌های منفی را از خود دور کنید.  همچنین مهم است که محیطی دلنشین در حمام خود بسازید تا همه اعضای خانواده بتوانند بدون احساس ناراحتی از آن استفاده کنند. اول‌ازهمه بررسی کنید که هیچ لباس کثیفی در حمام و اطراف آن وجود ندارد؛ حوله‌ها را روی‌هم تا کنید؛ اگر سبد لباس کثیف دارید بهتر است داخل حمام قرار ندهید؛ چون فضای مرطوب حمام باعث تولید بوی نامطبوع می‌شود.

صدای آب باعث می‌شود ذهن و بدن شما آرام شود، درگیری‌های فکری در زیر دوش کمتر می‌شود و احساس آرامش به سراغتان می‌آید. همچنین صدای آب به‌عنوان تسکین‌دهنده سردردهای ناشی از درگیری‌های فکری شناخته شده و بعد از استحمام امکان اینکه خوابی آرام داشته باشید وجود دارد. اگر از فشار آب دوش حمام منزل خود خسته شده اید و یا احساس خوبی نسبت به شیرآلات حمام خود ندارید بهتر است شیرآلات با کیفیت و متنوع ابرش را در لینک زیر مشاهده کنید.

برای دیدن نمونه های زیبا و متنوع شیرآلات حمام ابرش اینجا کلیک کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که شب‌ها به سختی میخوابید و یا خواب باکیفیتی ندارید، بهتر است قبل از خوابیدن دوش بگیرید؛ در حمام فقط به جریان آب فکر کنید تا  آن مدتی که استحمام می‌کنید بتوانید مراقبه (مدیتیشن) هم انجام دهید. زیر دوش وقتی قطره‌قطره‌های آب که سرازیر میشود را روی بدن خود احساس می‌کنید به ضربان قلب، تنفس، دمای مطلوب حمام فکر کنید.

اگر نور طبیعی و یا نور لایت در حمام شما وجود داشته باشد یا با استفاده از گل‌وگیاه‌های معطر مانند اکالیپتوس فضای حمام را خوشبو کنید و یا اگر سر دوش شما فشار آب بالا و پاشش قوی داشته باشد، بهترین استحمام را تجربه خواهید کرد. هنگامی که از حمام بیرون می‌آیید و فوق‌العاده تمیز و پاکیزه می‌شوید، مطمئناً باروحیه‌ای شاد و خوشحال از خانه بیرون می‌روید“مفهوم ساده و مهم در اینجا این است که: روز خود را به خوبی شروع کنید تا در ادامه روز سرحال باشید ” 

امیدواریم به شما انگیزه داده باشیم تا در حمام‌کردن خود تغییراتی ایجاد کنید و به آن، توجه شایسته‌ای داشته باشید. حمام مکانی است که می‌توانید در آن استراحت کنید و درگیری‌های فکری و ذهنی را کم کنید.